Podłoża ogrodnicze – mieszanki i substraty dachowe

9 lutego 2019

Prace w ogrodzie wymagają używania odpowiednich podłoży, które pozwolą osiągnąć najlepsze efekty. Jakie podłoża ogrodnicze są najczęściej stosowane? Czy zielone dachy wymagają szczególnego rodzaju substratu?

Podłoża ogrodnicze – specjalistyczne produkty do Twojego ogrodu

Zainwestowanie w odpowiednie podłoże ogrodnicze pozwoli wyhodować zachwycające rośliny, dlatego szalenie istotny jest wybór specjalnych komponentów. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie pojawiła się imponująca roślinność, której nie zniszczą negatywne czynniki atmosferyczne? W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje podłoży ogrodniczych, które zapewnią maksymalne efekty. Niektóre typy roślin wymagają specyficznych warunków – w takim przypadku zalecane jest mieszanie rozmaitych rodzajów podłoży. Mieszanki dostępne w sklepach tworzą np. węgiel brunatny, piasek, ziemia darniowa, nawozy mineralne. Ziemie odróżniają się od siebie właściwościami fizycznymi, odczynem PH i zawartością próchnicy.

Podłoża ogrodnicze – jakie rośliny na spadzisty dach?

Chcesz urządzić ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest teraz bardzo popularne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz wyhodować tam imponujące gatunki roślin, musisz wykorzystać odpowiedni substrat. Wyróżniamy podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża stosuje się np. do wysiewu traw. Na dachu intensywnym można uprawiać również byliny. Wymaga on szczególnej pielęgnacji i nie może być zastosowany w każdych warunkach. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest również duże obciążenie dachu. Natomiast podłoża ekstensywne są przeznaczone do hodowania sucholubnych roślin, takich jak skalnice, trawy ozdobne i smagliczki. Chcesz hodować rośliny które wytrzymają nawet ekstremalne warunki? Postaw na podłoża ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo skośnych dachach.