Nadajnik optyczny – zasada działania

3 grudnia 2019

Jeśli chcesz zamówić nadajnik optyczny, koniecznie wejdź na telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX

Z uwagi na to, że niemal wszyscy korzystamy z sieci kablowych, powinny one w dzisiejszych czasach okazać się naprawdę bezpieczne. Nie powinno więc zaskakiwać, że elementy stosowane przez firmy telekomunikacyjne są najwyższej jakości – wyłącznie tak osiągalne będzie wykonanie w stu procentach niezawodnej sieci. Głównymi podzespołami są oczywiście przewody, lecz – jak łatwo stwierdzić – bez pozostałych elementów właściwe funkcjonowanie instalacji nie będzie osiągalne. Innymi kluczowymi elementami instalacji telekomunikacyjnej są między innymi nadajniki optyczne, bo emitują wiązki światła przekazywane następnie za pośrednictwem światłowodów.

Nadajniki optyczne – czemu ważne?

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej sieci światłowodowej. Jest on trzecim elementem konstrukcji po nadawcy danych i koderze. Przygotowane informacje są w ten sposób przekazywane światłowodami, zaś potem transformowane przez dekoder, aby dotrzeć do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która wyróżnia się małym wypaczeniem informacji oraz solidnością – z tego powodu niemal absolutnie wyparł już starsze technologie.

Bezpieczne nadajniki optyczne

Żeby sieć była wydajna oraz niezawodna, do jej zamontowania powinniśmy zastosować tylko części najwyższej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną funkcję musi działać we wszystkich sytuacjach – dlatego o tym, od kogo go kupić powinniśmy pamiętać już podczas projektowania sieci. Przedsiębiorstwom zajmującym się profesjonalnym montażem instalacji zaleca się wybór jedynie doświadczonych sprzedawców, a jeszcze korzystniejszym wyjściem będzie kupno nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, którzy oferowane przez siebie nadajniki obejmują możliwością reklamacji, zaś w razie komplikacji podczas montażu – są w stanie zagwarantować specjalistyczną pomoc klientom z całej Polski.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]