Zastosowanie oraz cechy charakterystyczne kabla koncentrycznego

20 czerwca 2022

W dużej liczbie domów znajduje się telewizor. Znaczna część z nas uwielbia od czasu do czasu obejrzeć porywający dokument lub dobrej jakości serwis o charakterze informacyjnym. By jednak odbieranie programów było możliwe, niezbędne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które aktualnie znaleźć można bez najmniejszych problemów w sklepach mających w swojej ofercie artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – jakie cechy uznaje się za charakterystyczne?

W sprzedaży znajdują się obecnie rozmaite kable koncentryczne, które charakteryzują się nieco innymi właściwościami. Elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien zwrócić uwagę na jego ważne parametry. Znaczące są dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na naprawdę wysokim poziomie. Dobrym produktem są kable wykonane w technologii Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, iż przewód wyróżnia się wysokim poziomem i chroni sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą istotnie wpływać na ostrość odbioru. Kable koncentryczne przodujących firm bardzo dobrze sprawdzą się w modernizacji, ale też przy rozbudowie sieci teletechnicznych tak niewielkich, jak i dużych operatorów. Większość kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z wyśrubowanymi wytycznymi produkcji. Na skutek tego odchyły parametrów w ich przypadku są bardzo małe lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne stanowią fuzja elementów bardzo różnych. Na ogół rdzeń robiony jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po długim czasie używania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do stosowania na zewnątrz budynków, do wykonania płaszcza używane są materiały odporne na działanie negatywnych czynników pogodowych.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]