Garść porad na temat kolczyków

24 marca 2020

Więcej informacji o srebrnych kolczykach

Szukając kolczyków powinno się zwrócić uwagę nie tylko na ich design, kształt oraz materiał wykonania, ale także na zapięcie. Poniżej zebraliśmy krótką listę często używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Tego typu zapięcie daje ogromną wygodę noszenia i nierzadko jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Minusem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Podobnie popularny jak tradycyjny bigiel, jednakże prościej go założyć, przez wzgląd na odchylaną klapkę z tyłu. Częstokroć stosuje się je przy cenniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest zakładać je w okresie letnim, kiedy nie nakładamy ubrań z wysokim kołnierzem, szalików czy czapeczek.

Kolczyki klips

Znakomite rozwiązanie dla osób, które nie mają przekłutych uszu. Aktualnie stosunkowo rzadko używane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w małych, najczęściej złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki wykorzystywane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma najmniejszą szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. To tego rodzaju kolczyki panie kupują najczęściej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku niedużych kulek i cyrkonii.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]