Subtelne piękno biżuterii z topazami

2 stycznia 2019

Dalsze informacje o topazach

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych minerałów na świecie, przez co jest wykorzystywany do produkcji wyrobów szlifierskich. Oprócz tego jest także jednym z najładniejszych kamieni, a jego właściwości od lat są cenione przez złotników oraz ich klientów. Może mieć najróżniejsze kolory – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – wydobywa się go tylko w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i na wschodzie Europy. Przez złotników jest najczęściej przygotowywany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niezwykłych walorów estetycznych.

Pierścionki i inna biżuteria z topazami

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany przede wszystkim do wyrobu biżuterii ze srebra – doskonale łączy się z tym kruszcem. Należy jednak dodać, że na rynku spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – sprzedawane są też modele wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zwykle kolczyki oraz wisiorki, ale jubilerzy wytwarzają również innego typu ozdoby. Para złotych kolczyków z tymi kamieniami to często koszt około tysiąca złotych, natomiast na srebrne wydamy aż sześciokrotnie mniej.

Biżuteria z topazami – kup w sieci

Z uwagi na ich zalety, biżuteria z topazami jest naprawdę często spotykana. By wybrać wersje szczególnie odpowiadające danym upodobaniom warto więc wybrać się do kilku sklepów – a to wymaga dużo czasu. Żeby takich problemów się ustrzec, warto postawić na kupno w internecie. Jest to wyjście znacznie prostsze, a oprócz tego wchodząc do sieci możemy także znaleźć pierścionki czy naszyjniki w atrakcyjnych cenach.