Wyjątkowy topaz mistyczny

26 września 2018

Kup mystic topaz na www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna cieszy się wielkim zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na początku można mylnie stwierdzić, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są skutkiem odpowiedniej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany wpływowi wysokiej temperatury i pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Odcienie topazu mistycznego

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od kruszcu, z jakim jest połączony. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, że topaz ma fioletowy kolor, błękitny z kolei jest wynikiem podgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe efekty daje stosowanie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii lub na Dalekim Wschodzie.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych strojów

Jak przed chwilą napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są wysoko cenione przez złotników. Często używają go więc do wyrobu naszyjników, pierścionków czy broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się także w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się również mnogość barw, dzięki której prościej możemy dobrać ozdoby do swojego stroju.