Kurs modelowania w Blenderze 3D – nie tylko dla profesjonalistów

24 lutego 2022

Blender 3D kurs. Więcej informacji na domin-krakow.pl/kurs-3d-blender/.

Świat rysunku nieustająco się przekształca i coraz częściej twórcy porzucają tradycyjne techniki na rzecz kreowania swoich prac wyłącznie w tzw. digitalu. Współczesne aplikacje graficzne dają twórcom nie tylko wolność wykonywania ilustracji 2D, ale także odwzorowania obiektów 3D. Inicjacja nauki modelowania 3D nie generuje obecnie ogromnych kosztów – można bowiem pobrać program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów i animacji, a który zarazem jest zupełnie darmowy.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem doświadczonego nauczyciela

Korzystanie z dowolnego oprogramowania można opanować we własnym zakresie, jednak proces ten ciągnie się wtedy dłużej i często bywa niesłychanie męczący. Z tego też powodu partycypacja w kursie modelowania 3D będzie niesłychanie pomocne osobom, które niedawno odkryli program Blender. Zaznajamianie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź dodawanie przeróżnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany obiekt przebiegnie szybciej, jeżeli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty projektów tworzonych przez kursanta pokazując detale, które należy dopracowac oraz podpowiadając ku temu stosowne rozwiązania. Jak w przypadku innych kursów dobrze jest, aby był on prowadzony w niewielkich grupach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność ceniona w świecie projektowania i gier wideo

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dzisiaj umiejętnością pożądaną i cenioną szczególnie w świecie gier komputerowych, projektowania i filmu. Opanowanie programu Blender 3D otwiera więc niemało nowych możliwości zawodowych. W trakcie kursu można stworzyć wstępne zaawansowane dzieła, które później można bez skrępowania dodać do swojego portfolio. Nie oznacza to jednakże, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży gier wideo i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników tego typu warsztatów to po prostu hobbyści i artyści, którzy chcą poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności bądź spróbować nowych form ekspresji.

Nasz adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]