Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

24 października 2022

Wejdź na digitalownia.pl, aby znaleźć informacje dotyczące digital paintingu.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od lat stara się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Talent do malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, aby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego i postaci wykorzystują przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie. Znając te realia mnóstwo młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca sięga po znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Digital painting – jakie programy można użyć?

Jest dużo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który pomimo iż służył przede wszystkim jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został ulubionym oprogramowanie game devów oraz ilustratorów. W wyniku sukcesu Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak m.in. ArtRage, Affinity Photo czy Clip Paint Studio, w których dzięki wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane gwaszem, farbami akwarelowymi bądź farbami akrylowymi. Digital painting daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nietrafionych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba wszak kupować!

Malarstwo komputerowe – nauka pod okiem instruktora

Zasadniczo nauka malarstwa cyfrowego przebiega w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednak aby właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać przydatne triki wykorzystania pędzli i wszelkie opcje oprogramowania, najlepiej wykupić kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozlicznych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie technik jakie analizują takie kursy jest rozległe i nie uczą one wyłącznie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Istotne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z twórcą szkolenia.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]