Aparaty do magnetoterapii – leczenie polem magnetycznym

10 października 2019

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie działanie, jednakże wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia zmniejsza również ilość wolnych rodników, zmniejsza obrzęki, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które następnie jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparat do magnetoterapii to istotny element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na spore rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zwykle jest to sprzęt stacjonarny, rzadko wykorzystywany przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy również modele mobilne, bardzo dobrze nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]