Co i gdzie można leczyć falą uderzeniową?

3 sierpnia 2019

Fala uderzeniowa. Więcej na www.bardomed.pl/34-aparaty-do-fali-uderzeniowej

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga leczyć schorzenia różnego rodzaju. Jak jest stosowana i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Gdzie stosowana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest często używana w kosmetologii, ortopedii, medycynie sportowej, rehabilitacji oraz wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i wykazuje się dużą efektywnością w walce z rozmaitymi dolegliwościami. Współczesne aparaty do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezwykle precyzyjny, dzięki czemu terapia przynosi nadzwyczaj dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej działają między innymi w terapii schorzeń związanych z narządami ruchu, jak bóle nadgarstka, zespół bolesnego barku, ostroga piętowa czy bóle w okolicy bioder. Urządzenie do fali uderzeniowej może być stosowane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez rehabilitantów oraz kosmetologów.

Aparat do fali uderzeniowej – wysoka efektywność

Używane współcześnie urządzenia wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 odrębne kanały oraz aplikatory, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie leczenia u dwóch pacjentów jednocześnie. Nowoczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na redukcję sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]