Dlaczego warto zaopatrzyć się w maskę ochronną?

7 kwietnia 2020

Do niedawna maseczka ochronna kojarzyła się jedynie z medykami bądź turystami z Azji odwiedzającymi nasz kraj. W ostatnim czasie z uwagi na szerzące się okresowo groźne choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, jednorazowe maseczki ochronne oraz te wielokrotnego użytku są przez Polaków noszone na co dzień.

Do czego używane są maseczki ochronne?

Maseczki na twarz zakrywają usta i nos, dzięki czemu ryzyko przedostania się wirusów i zarazków do systemu przez śluzówkę jest ograniczone. Niektóre maseczki wyposażone są w przejrzystą przesłonę z tworzywa sztucznego, która w pełni ochrania twarz, a w szczególności oczy, przez które też może dochodzić do infekcji. Maseczki ochronne powinny być używane przez pielęgniarki, lekarzy i ratowników, którzy są na co dzień narażeni na bezpośrednią, długotrwałą styczność z osobami zarażonymi. Zdrowym ludziom takie maski przydadzą się do osłony przed groźnymi zarazkami podczas codziennych zakupów lub korzystania z transportu publicznego. W okresie zagrożenia zachorowaniem na nadzwyczaj niebezpiecznego koronawirusa COVID-19 jest to bezsprzecznie koniecznością.

Jak wybrać maskę ochronną na twarz do codziennego zastosowania?

Maseczki powinny być wygodne oraz gwarantować bezproblemowe oddychanie. Maska powinna mieć styczność z twarzą tylko nie podrażniającą warstwą materiału, przykładowo bawełny. Zaleca się wybierać maski na twarz, które wytwarzane są z wykorzystywanych w branży medycznej, certyfikowanych materiałów filtracyjnych i które przed zapakowaniem zostały wyjałowione. Niektórymi maseczkami można posługiwać się wiele razy, oczywiście pod warunkiem zastosowania zaleceń zawartych w załączonej do opakowania instrukcji.

Nasz adres:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]