Implantologia alternatywą dla protez

24 września 2018

Dawniej osoby, które z różnych powodów straciły zęby, zmuszone były do tego, aby używać sztucznych szczęk. Nie było to oczywiście dobre rozwiązanie, gdyż protezy wymagają czasochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt komfortowe. Dlatego tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, lecz również posiadają wiele innych plusów. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie trwałych rezultatów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze więc napisać parę zdań o tym, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych, które rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wykona nam implanty zębów.

Na czym polega implantologia?

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś pozwala na duże zmniejszenie czasu gojenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów nawet po 90 dniach. Do tej pory powinien stosować chłodne kompresy, zaś od razu po operacji – wystrzegać się gorących potraw, papierosów i napojów zawierających alkohol. Istotne jest też wykorzystywanie specjalnych preparatów, które zmniejszają obrzęk i ból.

Implantologia – jak wybrać dentystę

Implantologia wywiera spory wpływ na komfort życia chorych – dlatego bardzo ważne okazuje się to, by znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak jednak ustrzec się przykrych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy powierzając wykonanie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi komentarzami poprzednich pacjentów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu dentystycznego na pewno trafimy na ważne wskazówki.