Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

16 października 2019

Implanty zębów to najlepsza metoda na zastąpienie straconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębów równie dobrze sprawdzają się też w przypadku znacznych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a jeżeli odpowiednio o nie zadbamy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z czego wykonuje się współczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na wstępie warto nadmienić, iż implant zęba to tylko ta część, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Jego największym atutem jest też fakt, iż nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego stosowanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma wiele lat.

Z czego wytwarza się korony implantów zębowych?

Wachlarz surowców, z których wykonywane są korony jest szerszy. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a ponadto nie wywołującą uczulenia. Implantologia oferuje również tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega alergiom. Ostateczna budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane najczęściej w miejsce tylnych zębów.