Jak działają aparaty do ultradzwięków?

4 listopada 2019

Jeśli szukasz aparatów do ultradźwięków, koniecznie odwiedź ten adres

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci coraz częściej stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, gdyż odpowiednio aplikowane ultradźwięki bardzo korzystnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a generowane za ich pomocą ciepło działa kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do łagodzenia bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego i poprawy przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – sposób działania?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie wieku, bazuje na dwóch typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają pozytywny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają głównie na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, wiązadeł, stawów czy ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Funkcjonują dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje sporą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z NFZ – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]