Korekcja starczowzroczności – dostępne metody

23 kwietnia 2020

Na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/ uzyskasz więcej informacji o starczowzroczności.

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z często występujących procesów powiązanych bezpośrednio ze starością. Jej objawem jest utrata zdolności widzenia na krótkie odległości, co w gruncie rzeczy ogranicza możliwość rozwiązywania krzyżówek, korzystania z laptopa czy smartfona, czytania książek oraz realizowania wielu prostych czynności. Starczowzroczność jest konsekwencją zaburzenia zdolności akomodacji oka bądź jej pełnej utraty. Metodą na poradzenie sobie z tym problemem może być przepisanie szkieł korekcyjnych, niemniej jednak rodzi to trudności. Szkła do bliży przeszkadzają w dostrzeganiu dali, okulary progresywne w większości wypadków nie są tanie, a modele dwuogniskowe nie zawsze są komfortowe. Idealnym rozwiązaniem może być zatem pozbycie się starczowzroczności dzięki zabiegowi.

Leczenie presbiopii – wykonuj bez ograniczeń łatwe czynności

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii pozwala ustrzec się licznych przeszkód przy wykonywaniu codziennych, najłatwiejszych czynności. Ludzie mający to schorzenie (wypada podkreślić, że niekiedy pierwsze objawy starczowzroczności ujawniają się już ukończeniu 40 roku życia) mają trudności z pisaniem bądź korzystaniem z laptopa, a także robieniem zakupów (w istocie uniemożliwia odczytanie etykiety produktu) czy jazdą komunikacją miejską (kłopoty z korzystaniem z planów jazdy). Na dodatek, odwrotnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest rekompensowana przez zdolność wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie szkieł korekcyjnych okazuje się dla osób cierpiących na tę chorobę uciążliwe. Nie należy także zapominać, iż wada ta się bezustannie zwiększa, a każde następne dwa lata przynoszą zazwyczaj pogorszenie widzenia w przybliżeniu o 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie sposoby są dostępne?

Oprócz korekcji z użyciem szkieł korekcyjnych, dostępne jest również leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność stosowania szkieł korekcyjnych. Metody takie jak PRESBYMAX® są też rozwiązaniem, aby w czasie pojedynczego zabiegu w pełni uwolnić się od wady w obu oczach.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]