Lampa BEYOND – skuteczny sposób na wybielanie zębów

28 września 2018

Mocne i śnieżnobiałe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Jakie metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – jak uzyskać długotrwałe rezultaty?

Szczotkowanie jamy ustnej po jedzeniu i piciu pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe sposoby wybielające (paski, żele, woski), nie zapewniają długotrwałych efektów. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najczęściej wybierane? Stomatolodzy szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia satysfakcjonujące rezultaty już po 3 sesjach. Światło emitowane przez lampę jest zupełnie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – specjalny żel do naświetlania

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Potem przy pomocy specjalistycznego wzornika określa się barwę zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotny jest również dobór właściwego PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o piętnaście odcieni, rezultaty są zatem spektakularne i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej tydzień. Świetne rezultaty daje również wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.