Masz wadę wzroku? Skonsultuj się z optometrystą

24 lutego 2021

Tu znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące korekcji wzroku Kraków.

Dobry wzrok to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się uciążliwych i często groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – oddaj się w ręce wykwalifikowanego optometrysty

Do niedawna korygowanie wad wzroku ograniczało się do dobierania okularów lub soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekty umożliwiające leczenie jaskry, starczowzroczności, nadwzroczności, jak również wielu pozostałych chorób. Nadzwyczaj rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku, która znamionuje się wysoką efektywnością. Taka korekcja wad wzroku jest bezpieczna oraz nieinwazyjna, a pacjent błyskawicznie wraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której pracuje biegły personel, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać właściwą metodę leczenia oraz wyeliminować wadę wzroku. Optometryści pracujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowocześniejszy ekwipunek diagnostyczny, zatem mogą zidentyfikować nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Z jakimi chorobami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się też terapią innych schorzeń, np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź formowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided. Poza tym okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, będący metodą konieczną w diagnozowaniu stanów zapalnych, glaukomy i innych groźnych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to nieodzowne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją katarakty. Korygowanie wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi przypadłościami, jak przykładowo ciałami obcymi w oku oraz likwidacją kaszaków.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]