Maszyna do drenażu limfatycznego – aparat symulujący pracę masażysty

27 lipca 2022

Więcej o aparacie do masażu limfatycznego.

Presoterapia to forma masażu, której zadaniem jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii w latach 30-tych XX w. – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także punktu ucisku.

Aparat do presoterapii – pobudzenie krążenia chłonki

W ostatnich latach fizjoterapeuci często wykorzystują maszyny do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody mankiet naciska na kończynę, pobudzając tym samym przepływ chłonki. Jest mnóstwo zaleceń do wypróbowania presoterapii. To głównie zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się też niezmiernie popularna w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – sprzęt do presoterapii do użytku domowego

Duże możliwości wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego przysłużyło się mocno do ulepszenia tych aparatów. Dziś osoby na co dzień stosujące tę formę masażu mogą wykonać zabieg w mieszkaniu, dzięki nowoczesnym urządzeniom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy masaż. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, dlatego bez problemu można wziąć je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być uprzednio uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to między innymi choroby bakteryjne oraz wirusowe bądź zakrzepica, które wskazane jest uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]