Na czym polega leczenie kanałowe?

10 grudnia 2018

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest miłym zagadnieniem. Dziś jednak, wykorzystując innowacyjne narzędzia i – w szczególności – efektywne leki przeciwbólowe, lekarze mogą zagwarantować nam, że leczenie będzie w 100% komfortowe. Leczenie kanałowe jest niezbędne za każdym razem, jeśli pojawi się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu ultracienkich sprzętów, przez co stomatolog może dotrzeć do najgłębiej położonych warstw uzębienia. Dobrze przy tym wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym korzysta się również z innych, często naprawdę zaawansowanych technologicznie sprzętów. Jakich?

Leczenie kanałowe – sprzęt

Obok sprzętów ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo istotne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku dentysty, ograniczając prawie do zera niebezpieczeństwo wszelkiego typu pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie także sprawdzenie długości kanałów. Osiągnięcie dużej dokładności ułatwiają specjalistyczne maszyny elektroniczne – endometry. Poza tym stomatolodzy wykorzystują też odpowiednie narzędzia, które umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane przyspieszenie kuracji oraz polepszenie samopoczucia leczonego.

Leczenie kanałowe – kiedy bezpłatne?

Rozpoczynając leczenie kanałowe należy wiedzieć, że nie we wszystkich sytuacjach będzie ono refundowane przez kasę chorych. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest osobom niepełnoletnim. Pozostali nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów oraz siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest zaś w pełni płatne. Jeśli jest ono potrzebne, powinniśmy udać się do dentysty posługującego się nowoczesnymi akcesoriami oraz zawczasu sprawdzić, co o leczeniu u niego dotychczasowi pacjenci mówią w internecie.