Oczyszczacz powietrza z jonizatorem dla domu i biura

3 września 2019

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie rześkości wytwarzają jony ujemne, które tworzą się między innymi w rezultacie naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a też uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu neutralizują przykre zapachy, oczyszczają powietrze oraz pozytywnie oddziałują na nasze środowisko i samopoczucie.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja może zachodzić w wyniku wydzielania się ogromnej ilości ciepła, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego albo wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większość z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, takich jak ekrany, kopiarki czy komputery, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobroczynne aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, wytwarzają się poprzez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno zurbanizowanych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego żeby na powrót odczuć świeżą i czystą atmosferę w mieszkaniu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja wykorzystywana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala zatrzymać pyły zawieszone PM2.5 i 10, dym papierosowy czy niebezpieczne bakterie i wirusy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie chronicznego znużenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w urzędach, przychodniach medycznych, biurach czy placówkach oświaty, a więc wszędzie tam, gdzie ważne jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.