Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – jak działa?

26 kwietnia 2020

Polacy stopniowo zdają sobie sprawę z tego, jak ważne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: spaliny samochodów, kurz, sadzę, pyłki kwiatów czy wirusy i mikroorganizmy. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy domu?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele alergenów usunie?

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – atuty

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki poziom filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala usunąć pyły zawieszone PM2.5 i PM10, dym tytoniowy czy sadzę. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka usuwa również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są łatwe w użyciu oraz energooszczędne.