Podkłady higieniczne, medyczne i nakładki na deskę sedesową

29 stycznia 2020

Sprawdź, gdzie nabyć podkłady higieniczne

Będące bezpośrednim niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia grzyby, bakterie i wirusy czają się dosłownie wszędzie. Największe ryzyko zarażenia powstaje jednakże w obiektach, w których często pojawiają się osoby chore lub tam, gdzie w związku z różnymi zabiegami narzędzia dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi punktami są w szczególności wszelkiego rodzaju gabinety kosmetyczne, salony spa, studia tatuażu oraz placówki służby zdrowia. Żeby ograniczyć ryzyko transferu bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów, używa się rozmaitych akcesoriów – poza rękawiczkami ochronnymi i środkami antybakteryjnymi są to także podkłady higieniczne.

Zastosowanie podkładów jednorazowych

Większość niebezpiecznych bakterii i roztoczy przenosi się poprzez kontakt skóry z zakażonym przedmiotem, dotykanym wcześniej przez osoby zarażone. Żeby zminimalizować niebezpieczeństwo przenoszenia się zarazków w gabinetach i salonach kosmetycznych, stosuje się podkłady higieniczne. Przeważnie są one wyprodukowane z celulozy lub podobnych tworzyw i stanowią efektywną barierę dla mikroorganizmów. Podkłady higieniczne są jednokrotnego użytku i rozkłada się je m.in. na fotele dentystyczne i ginekologiczne, kozetki lub sprzęt rehabilitacyjny.

Nakładki na deskę sedesową – zastosuj w publicznym WC

Największe niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się zakażeń skórnych powodowanych przez drobnoustroje jest tam, gdzie z potencjalnie zanieczyszczoną nawierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – przede wszystkim w toalecie. Możliwość przeniesienia się choroby zmniejszają podkłady jednorazowe przeznaczone do wykładania na deskach klozetowych. Ich użycie jest rekomendowane we wszelkich miejscach, w których toaleta jest publicznie dostępna – na przykład w placówkach oświaty, kinach, punktach usługowych lub biurach.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]