Psycholog w UK – kiedy może pomóc?

12 stycznia 2021

Po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej i otwarciu zagranicznych rynków pracy na naszych obywateli, Polacy z chęcią poczęli emigrować na Wyspy. Aktualnie z uwagi na Brexit zjawisko emigracyjne praktycznie rzecz biorąc zanikło, lecz nadal nie brakuje ludzi skorych do pracy czy rozpoczęcia studiów właśnie w UK. Niestety wyjazd do Wielkiej Brytanii może wywoływać wiele kłopotów, z którymi ciężko jest sobie poradzić samodzielnie bardzo.

Polski psycholog w UK – z jakiego rodzaju problemami się upora?

Przebywanie na emigracji i wynikająca z tego rozłąka z bliskimi, jak również zatrudnienie w obcym państwa, generują cały szereg komplikacji, którym wyjątkowo trudno jest sprostać. Rozstanie z rodziną nierzadko wywołuje bardzo duży stres. Ponadto nieraz pojawiają się też kłopoty z nawiązaniem trwałych przyjaźni ze współpracownikami czy w ogóle z otrzymaniem etatu. Brak opanowania języka, który ciągle jest na porządku dziennym, powoduje, iż błyskawicznie dochodzi do odcięcia się od znajomych z pracy. A stąd już tylko mały krok do poważnych zaburzeń nastroju czy zwiększenia liczby zachowań agresywnych. Zachowania tego rodzaju naprawdę trudno jest poskromić bez pomocy psychologa. Dlatego nie trzeba bać się korzystania z pomocy specjalisty. Wizyta u psychologa jest najkorzystniejszym wyjściem.

Polskojęzyczny psycholog w UK – jak wygląda przebieg rozmowy?

Każda rozmowa ze specjalistą przeprowadzana jest w bezpiecznej atmosferze oraz dyskretnej. Nie trzeba bać się, że informacje , które zostały przekazane w czasie rozmowy zostaną przekazane kolejnej osobie. Na psychologu spoczywa wszak obowiązek zachowania tajemnicy , z której zwolnić ma prawo jedynie sąd. Przed psychologiem nie trzeba skrywać kłopotów oraz niedoskonałości – jego rolą jest wsparcie w ich rozwiązaniu. Specjalista ten instruuje, w jaki sposób radzić sobie ze stresem, a także pomaga rozpoznawać sytuacje o charakterze konfliktowym. Polski psycholog w UK to najlepszy wybór. Wizyta odbywa się po polsku, co sprawia, że odbywa się sprawniej i swobodnie. Osoba przychodząca z kłopotami nie powinna się wszak zastanawiać się, czy będzie zrozumiana i czy sama właściwie pojmie to, co mówi do niej specjalista.

Nasz adres:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339