Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

27 września 2018

Nie każde choroby zębów jesteśmy w stanie wyeliminować zwykłymi technikami. Jeśli są one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem bywa zwykle któraś z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego należy udać się między innymi w razie znacznych uszkodzeń uzębienia, potrzeby umieszczenia sztucznych zębów czy koron, uszkodzeń kości oraz chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju owrzodzeń bądź nowotworów. Które techniki bywają zatem stosowane w czasie kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, by zabiegi były komfortowe, a nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Leczenie wykonywane przez chirurga stomatologa

Z pewnością najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – także tych bardzo uszkodzonych, wymagających otwarcia dziąsła i dłutowania. W razie dużych uszkodzeń lub chorych po wypadkach potrzebne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to również należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także leczeniem różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej guzów lub owrzodzeń – oraz regeneracją chorych tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych trudności. Dobrze zatem powiedzieć parę zdań o tym, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog i jakimi czynnikami sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze będzie niewątpliwie to, by stosował on wyłącznie innowacyjne urządzenia i, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Dużą wagę ma też atmosfera w poradni i podejście stomatologa do pacjentów – wiele mówią nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, które znajdziemy między innymi w internecie bądź w gronie bliskich.