Skitury – wycieczki po górach na nartach

24 stycznia 2023

Skitury - tutaj znajdziesz aktualną ofertę.

Większość osób wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam z reguły tylko po to, aby spędzić czas na szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych banalnym wypoczynkiem w drewnianym, góralskim domu i okazjonalnym zjazdem z zatłoczonych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na podziwianie ich uroków podczas stosunkowo intensywnych, lecz przynoszących mnóstwo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona wyłącznie dla obytych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą także jak używać czekanu oraz raków. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga również posiadania lekkich nart oraz butów.

Skitury – nie tylko na naszym kontynencie

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród pasjonatów skitur są bezspornie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie bez trudności poradzą sobie również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do wypadów odbywających się na terenie Europy – na nartach można przejść przez łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są kapitalne warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości przeszło 4 tyś. metrów nad poziomem morza. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z wypraw okaże się odpowiednia do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, otrzymają w tym obszarze poradę od instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]