Wyprawa w Alpy – wycieczka dla aktywnych podróżników

7 lipca 2022

Na tej stronie odnajdziesz aktualną ofertę wyprawy w Alpy.

Pasjonaci gór, którzy znają już na wskroś wszystkie szlaki w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach czy w Sudetach, częstokroć zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i kartkują propozycje wycieczek w inne łańcuchy górskie Europy. Licznych z nich zainteresuje wyjazd w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Zjawiskowe Alpy – marzenie alpinistów z całego globu

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego obszar rozciąga się parę krajów, między innymi Słowenię, Niemcy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Europy, a więc Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednakże nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe malownicze wierzchołki, o których pokonaniu marzą wspinacze ze wszystkich stron świata, to np. Täschhorn – 4491 m n.p.m. , Signalkuppe – 4554 m n.p.m. i Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., jak również inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak Les Droites oraz szczyty grani Grandes Jorasses. Alpy dzielą się na niższe Alpy Wschodnie i wyższe Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – cudowne doświadczenie

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie polscy organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest sporo interesujących ofert kierowanych do pasjonatów gór o różnorodnym poziomie zaawansowania. Osoby, które nie miały wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale utrzymują odpowiednią kondycję fizyczną i nabyły już odpowiednie umiejętności narciarskie, mogą wyjechać na 7-dniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla osób zaawansowanych przygotowane są wypady na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, których interesuje zwłaszcza część szkoleniowa, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu szkolenie z podstaw prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Bezsporną zaletą tych wypraw jest to, że organizowane są w małych, najczęściej siedmioosobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z uczestników może liczyć na pełną uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy okaże się cudownym przeżyciem, przynoszącym przyjemność z pokonywania własnych ograniczeń, jak również podsycającym ochotę na więcej.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]