Poznaj rolę radców prawnych w zakresie prawa pracy

7 czerwca 2019

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie prawa pracy, zarówno z punktu widzenia pracownika, jak i pracodawcy. Nasza działalność skupia się nie tylko na toczeniu spraw sądowych, ale także na doradztwie w obszarze bieżącej interpretacji prawa pracy.

Prawo pracy – rola kancelarii radcy prawnego

Reprezentując Pracodawców, na co dzień pomagamy im w opracowaniu wszelkiego typu dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego kontynuacji, jak i zakończenia. Pomoc prawna jakiej udzielamy ma za zadanie nie tylko poprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale również ochronić ich przed sporami sądowymi z pracownikami. Jesteśmy świadomi, że wraz z rozkwitem prowadzonej działalności gospodarczej, stosowanie prawa pracy staje się coraz większym wyzwaniem. Dlatego też naszym priorytetem jest praca w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skupić się na kierowaniu biznesem, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – prawnik jako pełnomocnik Pracownika

Niezwykle często zdarza się nam stawać roli pełnomocnika Pracownika. W tym zakresie o wiele częściej nasza praca polega na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, bezzasadnym zwolnieniem lub chociażby nadgodzin. Bezsprzecznie obliguje nas to do zupełnie innego zaangażowania, ponieważ tego rodzaju sprawy związane są ze znacznymi problemami na tle postępowania dowodowego. Tym samym przekonanie sądu do racji naszego Klienta staje się sporym wyzwaniem.