CSR i inne raporty danych pozafinansowych

25 marca 2020

Raport danych pozafinansowych. Wystarczy kliknąć tu, aby skorzystać z wiedzy specjalisty

Raporty danych pozafinansowych są coraz częściej tworzone przez najróżniejsze firmy. Na ich stworzenie najczęściej stawiają największe marki – państwowe koncerny lub światowe firmy, lecz docenia się je także w nieco pomniejszych spółkach. Najczęściej spotykanym rodzajem raportu danych pozafinansowych jest CSR, a więc raport odpowiedzialności socjalnej. Z danych, które są w nim zawarte można dowiedzieć się między innymi jak rozkładają się proporcje płci na kluczowych stanowiskach decyzyjnych, jak istotna jest dla niej troska o przyrodę i w które akcje charytatywne lokuje środki. Dlaczego jednak warto opracować raport danych pozafinansowych? O jakich rzeczach wiedzieć przy jego wydaniu, aby dał spodziewane skutki?

Korzyści z przygotowania raportu danych pozafinansowych

Na raport danych pozafinansowych warto postawić zwłaszcza z uwagi na wizerunek firmy. Wydając raport CSR kreujemy wizerunek marki zaangażowanej, co wpływa tak na zwiększenie liczby kontrahentów, jak i brak problemów z przyznaniem późniejszych pożyczek. Raport danych pozafinansowych również pozwala na stworzenie związków z miejscowymi społecznościami oraz władzami, a to okazuje się bardzo istotne dla każdej firmy – tak lokalnych przedsiębiorstw, jak i międzynarodowych holdingów.

Ciekawy raport danych pozafinansowych

Opracowanie raportu danych pozafinansowych przyniesie spodziewane rezultaty wyłącznie wtedy, kiedy jego wyniki opublikujemy w atrakcyjnej dla klientów formie. Z tego względu po przygotowaniu informacji, warto powierzyć przygotowanie publikacji raportu doświadczonej studiu graficznemu. Dzięki temu ewentualni klienci szybko wyszukają wszystkie informacje, a to w ogromnej mierze wpływa na ich zdanie o marce. Nie zapominajmy również, że raport danych pozafinansowych jest częścią strategii kształtowania wizerunku marki – musi więc być podobny do wydawanych przez nią materiałów promocyjnych.

Nasz adres:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]