Szukasz eko gadżetów reklamowych? Zobacz co można zamówić

10 listopada 2020

W ostatnich latach temat ekologii przeobraził się w jednym z kluczowych problemów, poruszanych w debacie publicznej. Potrzeba modyfikacji naszego postępowania dotyczącego odpowiedzialnego stosowania surowców, powoli przenika do każdej dziedziny życia, także do świata marketingu. Obecnie zarówno drobne przedsiębiorstwa, jak i duże spółki, dokładają starań, aby stać się eco-friendly. Swoje zaangażowanie w ochronę przyrody mogą one pokazać światu w różny sposób, także poprzez wykorzystanie w akcjach marketingowych eko gadżetów reklamowych.

Ekologiczne gadżety promocyjne – z tekstyliów naturalnych i nie tylko

Eko gadżety to towary reklamowe, ale wyprodukowane z materiałów szybko degradowalnych lub powtórnie przetworzonych. Są to również gadżety z tekstyliów bez dodatków tworzyw sztucznych, które są użyteczne i których obdarowany nimi klient nie pozbędzie się zbyt szybko. Sprawia to, że ich wykorzystanie w niewielkim stopniu wyrządza szkodę środowisku. Do grupy ekologicznych gadżetów promocyjnych zalicza się także te artykuły, które wyprodukowano z PP, a więc z polipropylenu. Pomimo, że jest to polimer, bez trudu poddaje się on przetworzeniu, a kiedy już nie jest to możliwe, w czasie jego rozpadu nie wydzielają się niebezpieczne gazy.

Eko gadżety reklamowe – t-shirty oraz papierowe pojemniki

Można przypuszczać, iż w ofercie producentów rzadko natrafia się szeroki wybór eko gadżetów. To nieprawda! Już sama oferta odzieży reklamowej jest ogromna – można zamówić nadruki na t-shirtach z bawełny organicznej, w przeróżnych fasonach (męskich, dziecięcych oraz damskich), a także w licznych barwach. Grafiki reklamowe umieszczane są na jutowych oraz bawełnianych torbach, dostępnych nie tylko w formie tradycyjnych toreb zakupowych, ale także np. workowych plecaków. Inne popularne gadżety tego rodzaju to niewątpliwie długopisy, które produkuje się ze zrolowanego papieru bądź z bambusa, ekologiczne puszki z biodegradowalnych polimerów, papierowe pojemniki na gorące napoje oraz saszetki.