Korty tenisowe. Co warto nich wiedzieć

18 stycznia 2019

Pokaźna porcja informacji o kortach tenisowych Kraków. Sprawdź koniecznie!

Miejsca kryte, posiadające zewnętrzne lampy oraz całkowicie innowacyjne stanowią komfortowe korty tenisowe. Miejsce takie musi gwarantować że zawodnicy nie nabawią się groźnych kontuzji, na które najbardziej narażone są łokcie i barki. Wskazane, przede wszystkim dla sportowych laików, jest uczęszczanie na korty o powierzchni ziemnej. Tenis na twardej nawierzchni możemy zainicjować, gdy nabędziemy lepsze kwalifikacje.

Popracuj nad swoją kondycję na kotrach tenisowych

Korty tenisowe są niepowtarzalną okazją do spędzenia wolnego popołudnia w aktywny sposób. Uprawianie sportu znakomicie wpływa na zgrabną sylwetkę, jednak trzeba być świadomym tego, że tenis ziemny to aktywność obligująca do posiadania dużej mocy mięśni, precyzji i umiejętności. U boku doświadczonego trenera z łatwością opanujemy tajniki tenisa ziemnego, chociaż pierwsze rundy na korcie mogą być problematyczne. Niebezpieczeństwo pojawienia się stłuczeń zmniejszamy uczestnicząc w treningach na wygodnych kortach tenisowych. Możemy również grać na kortach zadaszonych, które przy polskich warunkach klimatycznych są niezbędne.

Gra na kortach tenisowych nie musi być kosztowne

Sport ten od dekad uchodzi za niezwykle prestiżowy. Pamiętajmy, że istnieje możliwość użyczenia niezbędnych piłeczek, zwłaszcza, że sport ten nie należy rzecz jasna do niedrogich. Więc jeśli myślimy o tym, żeby trenować tylko amatorsko decydujmy się na takie korty tenisowe, które dają możliwość wypożyczenia akcesoriów tenisowych najwyższej marki.

Nasz adres:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]