Lubisz wyzwania? Wyprawy w góry są dla Ciebie!

25 listopada 2018

Kilimandżaro wyprawa. Więcej na http://tinyurl.com/hpdrlso

Bardzo dużo osób wykorzystuje swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle zaczynają od przemierzania polskich Tatr, z czasem jednak chcą czegoś więcej. Poszukują nowych wrażeń – ich pragnieniem stają się wycieczki w coraz wyższe góry. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty znajdujące się w oddalonych od naszego kraju miejscach stają się dzisiaj możliwe.

Wyprawy górskie – jak się przygotować?

Obecnie przed zwolennikami górskich wędrówek otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy polskie i słowackie Tatry, ale też najwyższe góry Azji, Afryki czy Meksyku. Z całą pewnością dużym ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek bądź Elbrus. Oczywiście pomoc agencji mnóstwo upraszcza, ale jej przewodnicy nie wejdą na szczyty za nas. Niezbędna jest wysoka kondycja, która pomoże nam wytrzymać trwającą wiele godzin wędrówkę z naprawdę masywnym, mającym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z dostosowanym do warunków górskich ubiorem i właściwym sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawia się uczestnikom?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce górskiej – na Elbrus, Pik Lenina, bazę pod Annapurnąlub Mount Everest – wymaga się wcześniejszej praktyki w zbliżonych do tego rodzaju wyprawach, gdyż im wyżej będziemy się wspinać, tym większe niebezpieczeństwo rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu czy przemieszczania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to wymogi, które powinno się koniecznie spełniać. Nie wolno zapomnieć też, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Liczy się zatem doświadczenie pracy w grupie. Podczas wyprawy w góry konieczne jest pełne podporządkowanie się decyzjom podejmowanym przez prowadzącego grupę.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]