Nie nudź się w górach – spływ kajakowy na Dunajcu

26 września 2019

Spływ Dunajcem to znakomita forma zagospodarowania wolnego czasu, którą docenią wszyscy entuzjaści aktywnego wypoczynku. Spływ kajakowy po Dunajcu na odcinku Sromowce Niżne-Szczawnica gwarantuje niezapomniane emocje i dużą dawkę adrenaliny. Propozycja jest przeznaczona dla rozmaitych grup turystów – zarówno osób indywidualnych, rodzin, jak i firm, które chcą przygotować integrację dla pracowników. Planujesz wyjazd w góry i na trasie Twojej wyprawy znajduje się Zakopane? Spływ na Dunajcu to atrakcja, jakiej nie powinieneś pominąć.

Dlaczego warto wybrać się na spływ kajakowy na Dunajcu?

Dunajec jest rzeką, która gwarantuje perfekcyjne warunki do praktykowania kajakarstwa, a rozwinięta baza turystyczna będąca w pobliżu sprawia, że spływ kajakowy Dunajcem staje się niezwykle popularną formą aktywności. W rzece żyją również rozmaite gatunki ryb, które można zobaczyć w czasie spływu, a malownicze panoramy zachwycają. Spływ wiedzie przez Pieniński Park Narodowy, co pozwala na obserwację dzikiej przyrody w z bliska. By wziąć udział w spływie, konieczne jest podpisanie regulaminu wypożyczalni oraz stosowne przeszkolenie. Pontonami kierują wyszkoleni instruktorzy, którzy dbają o bezpieczeństwo uczestników.

Spływ po Dunajcu – wypoczynek w Pieninach

Organizator spływów kajakowych na Dunajcu oferuje klientom do wyboru 3 pakiety – Active, Comfort oraz Basic. Turyści mają zapewnione pełne wyposażenie – gumowe kajaki Gumotex Palava bądź polietylenowe kajaki turystyczne Aquarius Tram, kaski, wiosła, kamizelki i hermetyczne opakowania. Ze sobą trzeba wziąć sportowe buty, ręcznik, a także spodenki oraz koszulkę do przebrania. Ponadto w pakiecie Comfort zapewniony jest przewóz busem ze Szczawnicy.