Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

25 stycznia 2022

Na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/ znajdziesz więcej szczegółów o Kilimandżaro wycieczka.

Sięganie po wierzchołki gór to marzenie wielu podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Pamiętnych przeżyć bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6000 m nad poziom morza. Obieżyświatów wabią głównie malownicze widoki, możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, a także znikające już lodowce. Masyw tworzą Uhuru, Shira i Mawenzi – trzy góry będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymaga stosownej preparacji – ze względu na sporą wysokość realne jest niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, a zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą wyróżniać się świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez około 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co powinno się wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto również zakupić medykamenty przeciwko malarii. Przed atakiem choroby uchroni także odpowiednia profilaktyka – używanie preparatów odstręczających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego przykrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, aby uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone kilkudniową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]