Rafting Dunajcem – zabawa i przygoda w jednym

4 lutego 2020

Relaks na rzekach kojarzy nam się z reguły ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróży, który jest w Polsce znany od ponad wieku i nadal znajduje kolejnych zwolenników. W ostatnim czasie doczekał się jednakże poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on dużo większych wrażeń niż pływanie, a przy tym pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać widoki niedostępne dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – także dla amatorów?

Osoby wybierające rafting po Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich spływów dostosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednak umiejętność pływania i obsługi wioseł, nabyta na przykład w kanadyjce lub kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych eskapad. Żeby bez przeszkód poradzić sobie z wartkim nurtem oraz przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej formie i powinni cenić sobie aktywne, również nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting Dunajcem – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy rekompensują wspaniałe widoki. Rafting na Dunajcu to doskonała sposobność do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca przynależą wszak do najbardziej przyciągających krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet Europy. Rafting na Dunajcu to także znakomita opcja dla miłośników adrenaliny, ponieważ trasa bogata w liczne przeszkody i meandry dostarczy wielu niezapomnianych emocji.