Trekkingi w Tatrach i Himalajach

17 grudnia 2018

Poszukujesz więcej informacji o trekkingach? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Chodzenie po najwyższych szczytach kojarzymy przede wszystkim z bardzo wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne są najczęściej takie kwalifikacje – w różnych pasmach poprowadzono wszak trasy, z jakimi poradzi sobie każdy miłośnik gór – jeżeli oczywiście będzie wyposażony w odpowiednie akcesoria, tj. buty z przyczepną podeszwą i kijki zapewniające stabilność na nierównych szlakach. Na najtrudniejszych fragmentach niezbędna okaże się również obecność doświadczonego instruktora, który powie, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego ochronę sprzętu. Kiedy więc będzie on potrzebny? W jakich miejscach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Narzędzia do trekkingu

Trekkingi są niekiedy organizowane w bardzo technicznym obszarze, co sprawia, że niezbędne stają się akcesoria umożliwiające przejście trasy. Najważniejszymi wśród nich są niewątpliwie raki, bo gwarantują stabilizację nawet na ośnieżonych szlakach – a na wysokich górach uświadczyć je można również wiosną. Na stromych podejściach pomocny okazuje się także czekan. Do korzystania z obu narzędzi niezbędne są specjalistyczne kwalifikacje – dlatego nieobyci turyści na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, który pokaże nam, jak bez ryzyka przebyć trasę.

Trekkingi na Starym Kontynencie i nie tylko

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie szczególnie interesujących miejsc na Ziemi, a te zwykle okazują się niedostępne dla większości turystów. Najchętniej prowadzone są w wysokich pasmach – krajowi turyści chętnie wybierają słowackie Tatry, a poza tym w Alpy czy na norweskie fiordy. Sporym zainteresowaniem wśród miłośników trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mają szansę natomiast udać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład w okolicach K2 i Annapurny.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]