Wyprawa w Himalaje – przygoda życia każdego miłośnika gór

26 marca 2022

Himalaje wycieczka. Więcej na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to dużo czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć także o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stały się areną zmagań doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go samodzielnie

Na wstępie warto podkreślić, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Źródłem problemów bywa również samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych górach. Kolejnym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z jasnych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, że te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, gdyż często organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Manaslu, Annapurna czy Everest. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]