Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

21 lipca 2020

Potrzebujesz więcej wiadomości o wyprawach górskich? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj tu

Góry od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, imponujące widoki, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych szlaków sprawia, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte kłopoty mogą stać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach rekomenduje się skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je doświadczony przewodnik, nie oznacza jednak, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Silnym zainteresowaniem wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na osiąganiu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Poza tym polskie firmy aranżują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]