Wyprawy trekkingowe dla początkujących i zaawansowanych

25 lutego 2023

Jesteś zainteresowany pełną ofertą trekkingów? Nie zwlekaj! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wyprawy mogą przybierać wiele form. Od spokojnych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, konieczna jest praktyka w poruszaniu się po górach (tak oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jakkolwiek za niejednokrotnie gigantyczny trud zyskujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – dobierz stosowny poziom trudności do swojego doświadczenia

Poziom trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy klasyfikują trzy poziomy trudności pieszych wypraw w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga solidnej kondycji oraz przynajmniej elementarnej praktyki w górach – na przykład w polskich Tatrach. Trzeci stopień to wycieczki dla jednostek ze świetną sprawnością, znajomością specyfiki wysokich gór i umiejących używać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do mało komfortowych warunków biwakowania w ciągu długiej wędrówki.

Dokąd wyjechać na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W naszym kraju miłośnicy tego typu obcowania z naturą najbardziej cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe góry na kontynencie europejskim, dużym uznaniem szczycą się Karpaty Wschodnie, Góry Przeklęte na Bałkanach, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural oraz Alpy. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]