Biżuteria z turkusem – kiedy warto założyć?

19 lutego 2021

Jeśli chcesz nabyć biżuterię z turkusem, koniecznie sprawdź www.bizutik.pl.

Turkus jest jednym z najrzadszych kamieni wydobywanych na Ziemi. Nic zatem dziwnego, iż często sięgają po niego jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla sporej części kupujących synonimem ekskluzywności. Wykonywane są z niego pierścionki, wisiorki oraz klipsy, które doskonale łączą się z eleganckimi kreacjami. Na barwę turkusu w szczególnym stopniu wpływa miejsce jego wydobycia – na przykład kamienie pochodzące z Persji są błękitne, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że powstały też jego tańsze zamienniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza wyglądem?

Dobrze zaznaczyć, iż turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na niezwykłe względy estetyczne. W opinii części osób jest bowiem amuletem, który chroni właściciela przed nieszczęściem. Niewątpliwie w dużej mierze z tego bierze się popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, jeśli mowa o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem może być noszona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego rodzaju sprawy – zwyczajnie doskonale wygląda.

Czego unikać z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, zatem powinniśmy o nią właściwie zadbać. Przede wszystkim powinniśmy ściągać ją za każdym razem, gdy pracujemy – nietrudno wtedy o zarysowania. Należy też zdejmować ją przed prysznicem, gdyż żele i mydła mogą niekorzystnie wpłynąć na turkus. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w pudełku wyłożonym delikatną tkaniną – ustrzeżemy się tak uszkodzeń.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]