Bursztyn w biżuterii

4 listopada 2018

Szukasz biżuterii z bursztynem? Odwiedź tę stronę

Biżuteria z bursztynem nigdy nie wyjdzie z mody – tak u młodzieży, jak i znacznie starszych osób. Jej popularność nie może jednak dziwić – jantar jest wszak jednym z najpiękniejszych surowców, a swoboda jego preparacji sprawia, że wyprodukowane z niego ozdoby można dopasować do wszystkich trendów. Żeby cieszyć się jej wyglądem, musimy o nią właściwie się zatroszczyć. Jak? Powie wam nasz artykuł.

Biżuteria z bursztynem – jak ją chronić?

Jantar to bardzo wrażliwy surowiec – dlatego biżuteria z bursztynem bezwzględnie musi być trzymana we właściwych warunkach. Jantarowy naszyjnik powinniśmy owinąć miękką szmatką, a potem dokładnie zapakować w folię oraz włożyć do drewnianej szkatułki. Pamiętajmy, by w pojedynczej paczce nie trzymać kilku przedmiotów – mogą się przecież porysować.

Czyszczenie biżuterii z bursztynem

Złoto północy nie toleruje silnych preparatów czyszczących. Słuszniej zatem postąpimy, wybierając do jego pielęgnacji delikatniejsze specyfiki – na przykład mleczko migdałowe oraz mydło dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem musi być pielęgnowana miękką szmatką, lekko zwilżoną wodą – nigdy nie może być jej za dużo.

Wiekowa biżuteria z bursztynem

Znalazłeś w szufladzie zabytkową biżuterię z bursztynem? Na pewno nadal jest cudowna, jednak widać jej lata. Jak ją odrestaurować? Podchodząc do tego bez opieki specjalisty, możesz jedynie jeszcze bardziej ją zepsuć – powinieneś więc zanieść ją złotnikowi.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]