Czy można kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso?

21 listopada 2019

Zobacz Nespresso kapsułki na https://cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych sympatyków. Dzisiaj jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wykonuje wiele renomowanych firm.

Czy są w sprzedaży kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest włoska Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance robusty i arabiki. Innym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Venezia, Roma, Trieste oraz Firenze. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty czekolady, orzechów laskowych czy prażonych orzechów. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza również rodzima firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Intensiva czy Classico Italiano, w tym także kawy aromatyzowane – Vanilla, Hazelnut, Chocolate i Carmel.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów zawierają najczęściej 10 kapsułek z kawą. Jednak dla klientów, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie zmniejszyć koszt napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma obawy, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]