Czy są zamienniki kapsułek do ekspresu Dolce Gusto?

23 kwietnia 2023

Chcesz zamówić kapsułki Dolce Gusto? Odwiedź ten adres.

Ekspresy do kawy oparte na systemie Nescafe Dolce Gusto na dobre wtopiły się już w pejzaż naszych kuchni. Polaków urzekła nie tylko ich fantazyjna, nowoczesna linia, ale przede wszystkim to, że dają łatwy dostęp do smacznych gatunków kawy. Miłośnicy tego napoju z czasem zrozumieli, iż nie muszą się ograniczać tylko do propozycji jednego producenta, więc na rynku w mgnieniu oka powstał powstał popyt na kapsułek Nescafe Dolce Gusto. Odpowiedziało na niego parę marek, które zaczęły powoli podbijać serca sympatyków kawy.

Czy istnieją zamienniki kapsułek Nescafe Dolce Gusto?

Producenci wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Dolce Gusto pochodzą z rozmaitych europejskich krajów, w tym też z Polski. Oczywiście, kiedy myślimy o smakowitej kawie od razu przed oczami mamy śródziemnomorską kawiarnię, w której podawane jest aromatyczne espresso. Nie dziwi zatem, że największy wybór kapsułek pasujących do Dolce Gusto ma firma Italian Coffee, oferująca kawy będące mieszanką robusty i arabiki, jak również kawy skomponowane tylko ze szlachetnej arabiki. W jej ofercie znajdziemy espresso Vigoroso i Cortado z kremową pianką, delikatną i łagodną Cremosę, mocną i wyrazistą Ristretto oraz pochodzące z ekologicznych plantacji Arabica Bio. Italian Coffee przygotował również własne cappuccino (Capucci), gorzką ale delikatną kawę o aromacie włoskiego likieru Amaretto (Amaret), połączenie czekolady i kawy (Mokacci) oraz czekoladę na gorąco (Chocolat). Drudzy europejscy producenci kapsułek w tym systemie to między innymi portugalska firma Torrie, który oferuje wyśmienitą czekoladę na gorąco i hiszpańska Mushu Coffee. Ta ostatnia nie licząc czekolady, produkuje także aromatyczną czarną kawę Intenso o głębokim smaku, a także dwie jej dwa jej rodzaje z dodatkiem mleka – Cortado, z którego można przygotować kawę o pojemności 40 ml, i Con Leche – napój o objętości 120 ml.

Ceny zamienników kapsułek Dolce Gusto?

Kapsułki pasujące do Nescafe Dolce Gusto oferowane są w sklepach w niewielkich opakowaniach, zawierających dziesięć lub szesnaście porcji. Ich cena w sklepach online jest przeważnie o kilkanaście procent niższa, co pozwala cieszyć się wysokiej jakości kawą już za nieco ponad 1zł. Kapsułki są kompatybilne z większością dostępnych na rynku ekspresów działających na systemie Nescafe Dolce Gusto. Jeśli jednak mamy wątpliwości, czy na pewno ich zastosowanie nie wpłynie niekorzystnie na nasze urządzenie, spytajmy o to sprzedawcę albo poszukajmy na stronie sklepu spisu ekspresów zgodnych z kapsułkami z kawą, które chcemy kupić.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]