Delektuj się dobrą kawą co dnia – kompatybilne kapsułki Tchibo Cafissimo

9 czerwca 2022

Więcej o kapsułkach do ekspresu Tchibo Cafissimo na cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-tchibo-cafissimo/.

Technologia parzenia kawa w kapsułkach jest znana od schyłku lat 70-tych i za czasem pozyskała sobie miliony sympatyków. Ten wygodny proces umożliwia przygotowanie napoju wysokiej jakości bardzo prostą metodą – należy włożyć kawę w kapsułce do zasobnika w ekspresie, dodać wodę do pojemnika i już po kilkunastu sekundach można rozkoszować się pobudzającą kawą.

Jakie znamy zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo?

Istnieje kilka systemów takiego parzenia kawy. Ten stworzony przez niemiecki koncern Tchibo jest jednym z popularniejszych na świecie. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo odróżniają się formą od innych, co przez długi czas wymuszało na klientach zaopatrywanie się w kapsułki z kawą od jednego wytwórcy. Problem ten dotykał każdego systemu w kapsułkach, jakkolwiek w ostatnim czasie dostępnych jest w sprzedaży – także w Polsce – sporo ich substytutów. Producent Italian Coffee wytwarza kapsułki do wielu systemów, w tym także zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W systemie Tchibo Cafissimo firma ta stworzyła linię kaw single origin, nazywanych też kawą speciality. Ziarna tych kaw charakteryzują się tym, że wywodzą się z jednego zbioru, gatunku oraz uprawy. Smak takiej kawy jest charakterystyczny, gdyż ma na niego wpływ mnóstwo przeróżnych czynników, np. pogoda panująca w danym roku. Dodawanie do takich kaw mleka czy dodatków aromatyzujących zagłusza ich unikalny nuty smak. W sklepach kupimy zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo wyprodukowane z ziaren z Angoli (100% robusta), jak również z Brazylii i Nikaragui (100% arabika). W tych ziarnach wyraźnie wyczuwalne są naturalne nuty kakaowe, kwiatowe oraz czekoladowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo – niedroga co dnia

Urządzenia do kawy w kapsułkach przydają się zarówno w domu, jak i w urzędach lub hostelach. Cena napoju w przeliczeniu na jedną porcję nie jest wysoka – zazwyczaj mieści się w widełkach 1,10-1,60 zł. Nietrudno wyliczyć, że taka kawa jest o wiele tańsza aniżeli tożsamy napój podawany w kafejkach w galerii bądź w bufetach w biurze. niebanalne wzornictwo i przystępne ceny urządzeń na kapsułki powodują, że z każdym rokiem częściej pojawiają się one w naszych kuchniach. Za ich sprawą będziemy mogli cieszyć się filiżanką takiej kawy na co dzień, a zarazem zaserwujemy znajomym wysokiej jakości napój w trakcie okazjonalnych spotkań, bez zamartwiania o gigantyczne koszty. Jeśli chcemy nabyć zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się uprzednio czy będą pasować do naszego sprzętu.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]