Dobierz rolety do każdego okna – rolety na zamówienie

1 marca 2019

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, Polacy przyzwyczajeni są do przesłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, lecz także pozwala to regulować ilość światła wpadających do pomieszczeń mieszkalnych. Najczęściej do zakrywania okien używa się zasłon i firanek, ale w ostatnich kilkunastu latach coraz częściej decydujemy się na rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie rolety wewnętrzne dostaniemy w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy bogaty wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych i okiennych. W wielu z nich dostaniemy również wszelkie niezbędne dodatki, takie jak karnisze metalowe, wsporniki sufitowe i ścienne, kółka z żabkami oraz rozety. W jednym sklepie będziemy w stanie złożyć cały zestaw niezbędny do założenia rolet. Natomiast to, jakie rolety wybierzemy, będzie zależało od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by kupować z głową. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niewielkich oknach, ale nie nadają się dla osób cierpiących. Na roletach rzymskich dość łatwo zbiera się kurz, gdyż wykonywane są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do mieszkania posłużą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a nawet w łazience. Takie rolety mają naprzemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ważne, regulacja ma miejsce bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ wyprodukowane są z materiału, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające sprawdzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na wymiar – o czym pamiętać

Nasze okna nie zawsze mają standardowe wymiary i okazać się może, że rolety w rozmiarach proponowanych przez producenta nie będą do nich pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Pamiętajmy jednak o tym, by właściwie zmierzyć rozmiar okien, gdyż źle dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji, poza tym będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli więc brak nam doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to fachowcom.