Drukarki 3D do profesjonalnych zastosowań

22 sierpnia 2020

W asortymencie CadXpert natkniesz się wyłącznie na drukarki 3D od uznanych producentów takich rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszym asortymencie, pracują m.in. w technologiach: FDM, SLA i PolyJet.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Marka Stratasys jest światowym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od ponad 3 dekad – a konkretnie od 1988 roku – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie i urządzenia. Ocenia się, iż korzystając z drukarek 3D oraz innych produktów Stratasys można praktycznie o 90 procent zmniejszyć wydatki na produkcję i czas poświęcony na proces produkcyjny. Nadrzędne założenia pracy specjalistów firmy Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych usług i produktów, a także wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Najlepiej sprzedające się produkty oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu i przemysłu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Drugim liderem w dostarczaniu drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta marka w branży maszyn do druku 3D? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego druku, takie jak SLS i SLA. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – nieduży model, działający w prekursorskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest typem technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się prostą obsługą oraz funkcjonalną budową. Czym pionierska technologia LFS różni się od SLA? Bez wątpienia lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz prędkością druku, a także dokładniejszym odzwierciedleniem najdrobniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dlatego można wydrukować identyczne prototypy, do czego dąży się głównie w masowej, seryjnej produkcji.

MakerBot dla edukacji, przemysłu, biznesu

MakerBot konstruuje wysokiej jakości zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej marki mają rozległe zastosowanie w różnorodnych sektorach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu pozostałych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest solidny i dokładny, a w toku procesu drukowania nie zdarza się przesunięcia warstw ani nie tworzą się zniekształcenia.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]