Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

22 kwietnia 2019

Sztylpy skórzane kupisz na horse-trade.pl

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż istotnie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują około kilku tysięcy złotych. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi, natomiast drugie – chronią wyłącznie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych materiałów. W sprzedaży przeważnie znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są polecane jeźdźcom z niewielkim budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Szeroki wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem także jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]