Jak odzież i bielizna kompresyjna wpływają na komfort ćwiczeń?

10 sierpnia 2021

Jeśli chcesz zamówić odzież kompresyjną, powinieneś odwiedzić ten adres.

O odzieży termoaktywnej słyszał właściwie każdy, jakkolwiek nie wszyscy natknęli się na definicję „kompresyjna odzież” w odniesieniu do sportu, bo ta nazwa raczej kojarzona z akcesoriami stosowanymi w rehabilitacji. W tym wpisie przybliżymy ten typ odzieży sportowej i opiszemy, jak oddziałuje ona na wydajność ćwiczeń osoby, która ją nosi.

Odzież kompresyjna sportowa ochrania sportowca przed chłodem i przegrzaniem

Bielizna i odzież kompresyjna to profesjonalne wyroby, które posiadają liczne właściwości korzystnie wpływających na wygoda ćwiczeń. Taka odzież dokładnie przylega do skóry co sprawia, iż otoczone nią mięśnie szybciej się regenerują. Kontrolowany ucisk, jaki daje ta zwykle bezszwowa odzież, przyczynia się do lepszego ukrwienia i dotlenienia tkanek oraz szybszego odprowadzenia “zakwasów” z pracujących mięśni. Dobrej jakości odzież uciskowa w jesienne miesiące skutecznie uchroni organizm przed chłodem, a w słoneczne dni nie dopuści do jego przegrzania. Ta cecha ubrań kompresyjnych pozwala na użycie ich zarówno przez sportowców trenujących w zaciszu ulubionej siłowni, jak i tych uprawiających ćwiczenia outdoorowe. Inną bardzo znaczącą cechą bielizny i odzieży kompresyjnej jest zdolność ochrony mięśni przed mikrourazami, gdyż minimalizuje ona wibracje oraz wstrząsy mięśni, częstokroć występujące w trakcie treningów o charakterze wysiłkowym.

Właściwie dobierz rozmiar odzieży kompresyjnej

Odzież kompresyjna opracowana została głównie do zakładania jej w trakcie energicznego treningu. Np. koszulki o cechach uciskowych podpierają mięśnie pleców i brzucha oraz umożliwiają odpowiednią wentylację skóry, a spodnie kompresyjne stabilizują pracę mięśni kończyn dolnych, w ten sposób pomagając biegaczom osiągnąć lepsze wyniki. Profesjonalni sportowcy, skupieni na ćwiczeniach mięśni całego ciała chętnie korzystają z kombinezonów kompresyjnych, zaś przeciętni klienci siłowni zazwyczaj korzystają z kompletu koszulka + legginsy. Getry lub skarpetki kompresyjne można zakładać na czas treningów, jakkolwiek rekomenduje się stosować je raczej zaraz po ćwiczeniach, w celu szybszej odbudowy mięśni. Istotne jest również, by prawidłowo dopasować rozmiar bielizny czy odzieży kompresyjnej, tak aby nie była przyczyną zbyt silnego ucisku, który mógłby mieć negatywny wpływ na przepływ krwi. Bielizna i odzież kompresyjna damska oraz męska to artykuł, który bez problemu zamówimy w sklepach sportowych.

Nasz adres:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]