Jaką telewizję można odbierać z pomocą anteny SAT?

7 listopada 2019

Zdecydowana część z nas posiada we własnym mieszkaniu odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy czasami zobaczyć ciekawy film bądź dokument w telewizji. Aby odbiór programu stał się możliwy, konieczna jest posiadanie odpowiedniej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą obecnie można znaleźć w sprzedaży bez trudu.

Antena SAT – czym w istocie jest?

Termin antena SAT oznacza świetnie znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z rzucającą się w oczy czaszą, która potocznie określana jest mianem talerza. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Sięgając po antenę satelitarną można więc odbierać wciąż nadzwyczaj popularną na terenie Polski telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporej części widzów z kablówką. Jest to rezultatem tego, że kablówka nie jest dostępna w wielu rejonach kraju. Wyróżnia się kilka rodzajów anten satelitarnych. Znaleźć można zatem anteny offsetowe, paraboliczne, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny SAT charakteryzują się konkretnymi cechami – różnią się chociażby średnicą jaką posiada czasza. Dzisiaj najczęściej użytkownicy wybierają jednak modele, których średnica wynosi od 18 do 35 cali. Urządzenia zrobione są tak, aby nie ulegały zniszczeniu na skutek działania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Sprawia to, że deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Dobrej jakości antena SAT będzie nam służyła długo.

Co oprócz anteny SAT jest wymagane do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena SAT nie jest wyłącznym urządzeniem koniecznym do tego, aby bez problemu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej należy także zaopatrzyć się w specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana we właściwym miejscu. Potrzebny jest również konwerter (dwupasmowy lub działający na osobnym paśmie), odbiornik satelitarny i kabel antenowy.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]