Jeździeckie akcesoria treningowe – lonża dla konia

24 października 2020

Lonża dla konia to przyrząd bardzo często stosowany podczas nauki jazdy konnej i tresur. Jakiego typu lonże dla konia są obecne na rynku? Z czego są wytwarzane te akcesoria i gdzie poleca się je kupować?

Lonża dla konia – typy oraz jej rola

Lonża jeździecka to stosunkowo długa linka, z reguły mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się wierzchowca podczas lekcji jazdy i ćwiczenia umiejętności związanych z łapaniem strzemion, trzymaniem wodzy, dosiadem oraz utrzymywaniem balansu w siodle. Konia prowadzi się po obrysie okręgu, zaś lonża używana jest do kontrolowania reakcji zwierzęcia. Narzędzie to wykorzystują również artyści cyrkowi oraz woltyżerzy do doskonalenia technik i zabezpieczania przeprowadzanych akrobacji. Lonża jest w dodatku pomocna przy hipoterapii. Z lonżę dla konia korzysta się także w czasie ćwiczeń bez jeźdźca – w takim wypadku używana jest do treningu młodych osobników i zapewnienia im stosownej porcji aktywności.

Lonża jeździecka – gdzie kupić akcesoria renomowanych marek?

Duże spektrum akcesoriów jeździeckich spotkasz w bogato wyposażonych sklepach online, które oferują profesjonalny sprzęt w rozważnych cenach. Dostarczają one profesjonalne lonże jeździeckie uznanych firm – m.in. Jumptec, Waldhausen czy Harrys Horse. Chciałbyś kupić lonżę jeździecką w czerwonym, brązowymlub turkusowym kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade daje szeroki wybór produktów, które sprostają oczekiwaniom nawet najwybredniejszych użytkowników. W ofercie oferowane są produkty wykonane między innymi z nylonu. Lonże wyposażone są w obrotowy zaczep, a miękkie tworzywo jest miłe w dotyku.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]