Kiedy wybrać pierścionki z cyrkoniami?

14 marca 2019

Cyrkonia jest stawiana wśród najczęściej używanych w jubilerstwie sztucznych kamieni. Oczywiście nie jest tak bez przyczyny – cyrkonia świetnie wygląda i jest bardzo wytrzymała, a jednocześnie tańsza od autentycznych surowców. Jak nietrudno się domyślić, cyrkonia wykonywana jest z cyrkonu, a ten łączy się z itrem lub wapniem. Stosowana jest w najróżniejszych ozdobach – czyli naszyjnikach oraz broszkach, jednak najpopularniejsze są pierścionki z cyrkoniami. Dlaczego opłaca się je wybrać? Gdzie najlepiej kupić pierścionki z cyrkoniami?

Pierścionki z cyrkoniami – z czego wyprodukowane?

Cyrkonie świetnie łączą się z różnymi metalami, jednak najlepiej wyglądają w biżuterii wykonanej ze srebra. Cechy cyrkonii sprawiają, iż podkreślają one wygląd srebra oraz pozwalają na stworzenie biżuterii, która przy luksusowym wyglądzie będzie stosunkowo tania – dlatego przez klientów z mniejszym budżetem są często kupowane jako pierścionki zaręczynowe. Ze względu na niewysokie ceny ich zakupu, pierścionki z cyrkoniami bywają chętnie zakładane do pracy – ich ewentualna strata nie będzie wielką tragedią.

Poszukiwania pierścionków z cyrkoniami

W sklepach dostępnych jest wiele wzorów pierścionków z cyrkoniami. Przed wyborem konkretnego egzemplarza dobrze więc sprawdzić, co oferują nam różne sklepy i dopiero wówczas wybrać ten, który szczególnie się nam podoba. Poszukiwania ułatwimy sobie stawiając na zakupy w e-sklepach – ustrzeżemy się tak zbędnych spacerów po sklepach.